Do wysyłki SMS służą nam przede wszystkim telefony komórkowe. Dzięki słownikom i pełnym ekranowym klawiaturom qwerty w smartfonach, pisanie wiadomości za pomocą komórki nie nastręcza już takich trudności jak przed laty. Mimo to, w przypadku niektórych zastosowań, aby napisać wiadomość SMS, znacznie wygodniej jest skorzystać z komputera.

Dzięki bramkom SMS oraz aplikacjom, takim jak MightyText, jest to jak najbardziej możliwe - i to bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Kiedy wysyłka SMS z komputera jest przydatna?

Mimo że naturalnym narzędziem do wysyłki wiadomości SMS jest telefon komórkowy, możliwość ich redagowania i dystrybucji z poziomu komputera w wielu przypadkach może się bardzo przydać. Przede wszystkim wówczas, gdy nie zależy nam na mobilności, a wygodzie - np. podczas:

 • wysyłki kampanii reklamowych SMS do klientów,
 • wysyłki dowolnych informacji do klientów,
 • korespondencji z współpracownikami.

Jak wysłać SMS z komputera?

Istnieje kilka sposobów na wysyłkę SMS z komputera. Najpopularniejsze metody to:

 1. Bramki SMS - usługi umożliwiające przesłanie wiadomości bez pośrednictwa telefonu komórkowego. W internecie funkcjonuje wiele darmowych bramek (limit dziennej wysyłki wiadomości) pozwalających redagowanie SMSów z poziomu strony WWW. Do zastosowań profesjonalnych zdecydowanie lepiej nadają się komercyjne bramki SMS (np. SMSapi.pl), umożliwiające integrację z systemami zewnętrznymi (np. CRM) i automatyczne nadawanie korespondencji masowej.
 2. Łączność komputera z telefonem komórkowym - dzięki komunikacji komputera z telefonem, wiadomości redagowane i wysyłane z poziomu tego pierwszego, fizycznie są dystrybuowane przez komórkę. Łączność tego typu jest możliwa dzięki wyspecjalizowanym aplikacjom, również darmowym, jak omawiany poniżej MightyText.

MightyText - SMSy piszesz na komputerze, a wysyłasz z telefonu

MightyText jest jednym z narzędzi pozwalających na wysyłanie SMSów przez telefon, napisanych za pomocą komputera. Rozwiązań tego typu jest na rynku oczywiście więcej, jednak MightyText jest darmowy (aczkolwiek istnieje również komercyjna edycja PRO) i oferuje największe możliwości spośród wszystkich bezpłatnych aplikacji.

Czego trzeba i jak to działa? Aby wysyłać SMSy przy użyciu MightyText wystarczy mieć komputer z przeglądarką internetową (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera bądź Safari), smartfon z systemem Android, połączenie z internetem oraz konto Google. MightyText to tak naprawdę system składający się z dwóch aplikacji - pluginu przeglądarki internetowej na komputerze oraz androidowej apki na telefonie, komunikujących się za pomocą konta Google.

Instalacja i konfiguracja MightyText jest bardzo prosta i polega na:

 1. Pobraniu bezpłatnej aplikacji MightyText na smartfon z systemem Android (aplikacja dostępna w Google Play).
 2. Konfiguracji aplikacji na smartfonie (wprowadzenie danych swojego konta Google).
 3. Pobraniu i instalacji pluginu MightyText do przeglądarki internetowej (np. Chrome - tutaj).
 4. Konfiguracji pluginu na komputerze (wprowadzenie danych swojego konta Google).

Obsługa MightyText jest dziecinnie prosta. Dzięki synchronizacji z kontem Google, a pośrednio również z telefonem, aplikacja na komputerze udostępnia nam listę naszych kontaktów, historię wiadomości SMS (a także szereg innych informacji, jak np. stan naładowania baterii smartfona). Zredagowane na komputerze wiadomości są wysyłane do wskazanych kontaktów przez telefon (nie różniąc się od tradycyjnych SMSów ani treścią, ani formą - tyczy się to również opłat:  podlegają standardowej taryfie naszego operatora). Warto pamiętać, że aby wysyłka (warunkowana synchronizacją telefonu z pecetem) była możliwa, konieczne jest połączenie obu urządzeń z internetem.

MightyText umożliwia wysyłkę SMS / MMS zarówno do jednego odbiorcy, jak i grupy (max. 10 kontaktów w trybie niezależnym - tj. każdy z odbiorców otrzymuje wiadomość oddzielnie, tak jakby był jedynym jej adresatem oraz w trybie grupowym - wszyscy adresaci są uczestnikami korespondencji).

Niestety, masowa wysyłka SMS nie jest najsilniejszą stroną systemu. W tym momencie nie ma bowiem możliwości wklejenia do pola adresowego większej liczby numerów telefonu na raz (np. oddzielonych przecinkami czy średnikami) - aplikacja traktuje taki ciąg jako pojedynczy numer. Co więcej, darmowa wersja programu nie pozwala na zdefiniowanie (tj. zapamiętanie) grup odbiorców - co oznacza, że aby wysłać grupowego SMSa, za każdym razem musimy wprowadzać wszystkie numery od początku.


 • Adam

  A wszystkie dane lecą przez serwery google...

 • Bartek

  Polecam aplikację texting do wysyłania i odbierania SMS z PC poprzez własną komórkę z Androidem połączoną z komputerem przez lokalną sieć WiFi.
  Aplikacja (texting) na PC jest darmowa, a aplikacja na Androida (aText) jest darmowa z ograniczeniem do 10 sms dziennie.
  Aplikacja na PC (texting): http://baseit.pl/?s=product-texting
  Aplikacja na Androida (aText): https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.baseit.atext

 • Nie android

  Ograniczyliście się w artykule do telefonów z androidem . Brak jakichkolwiek innych przykładów rozwiązań dla Windows Phone czy iOS ( ten drugi raczej mnie nie interesuje. Artykuł ciekawy z tym że tylko dla użytkowników Androidów. Tytuł powinien być " Jak wysyłać sms z komputera poprzez telefon z Androidem" . Nie marnowałbym czasu na czytanie.

 • DronX

  Słabe, nie działa na oferty internetowe (np. żeby coś pobrać wyślij SMS)

 • Kecaw

  MyPhoneExplorer - darmowy z wszystkimi możliwymi funkcjami, łatwy w obsłudze z polska wersją językową. Nie wysyła tylko MMS.

 • Klaudia

  Od siebie polecam HotSender.pl - najniższe ceny oraz dobry support sprawiają, że chce się wysyłać więcej i więcej :)

 • zuza-lech

  Ja do wysyłania smsów za pomocą komputera używam platformy playsms.pl, wolę zajmować się takimi sprawami za pośrednictwem sprawdzonej firmy. Dodatkowo mają stały cennik, ale jest też możliwość dopasowania oferty indywidualnej na jaką ja się zdecydowalam

 • wieslaf

  niestety ilość tak wysyłanych sms-ów jest ograniczona do 200 miesięcznie chyba

 • Bartłomiej

  Można też wysyłać SMSy z komputera przez modem 3G na USB. Jest kilka takich programów, w tym jeden polski - SMSCat (do pobrania tu: https://www.iss.com.pl/oprogramowanie/smscat/).
  W wersji demo można wysłać 100 wiadomości.

Dodaj komentarz

 • Firmowa strona internetowa sobota, 27, czerwiec 2015

  Jeszcze 10 lat temu zbudowanie funkcjonalnej strony internetowej wymagało znajomości języka HTML, PHP czy JavaScript. Dziś jest to banalnie proste m.in. dzięki kreatorom stron WWW, które...

 • Marketing niedziela, 18, styczeń 2015

  Do wysyłki SMS służą nam przede wszystkim telefony komórkowe. Dzięki słownikom i pełnym ekranowym klawiaturom qwerty w smartfonach, pisanie wiadomości za pomocą komórki nie nastręcza już...

 • Firmowa strona internetowa sobota, 08, sierpień 2015

  Coraz więcej firm decyduje się na uruchomienie własnego bloga. I słusznie, statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że przedsiębiorstwa blogujące przyciągają znacznie więcej potencjalnych...

 • Firmowa strona internetowa wtorek, 26, listopad 2013

  W dzisiejszych czasach, każda strona internetowa może stać się celem ataków cyberprzestępców. I to niezależnie czy mowa o dużej stronie firmowej czy też niewielkim, prywatnym blogu. Jedną...Piotr Rawski
Analityk Biznesowy, Project Manager. Entuzjasta rozwiązań IT dla biznesu.

Doradzam, optymalizuję procesy biznesowe i dobieram oprogramowanie do indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność Twojej firmy.
-> kontakt i współpraca

Również na stronie:

 • Zarządzanie projektami i zasobami sobota, 04, czerwiec 2016

  Tylko nieliczne przedsiębiorstwa prowadzą spójną politykę zarządzania hasłami, pozostawiając w tej kwestii wolną rękę pracownikom. Niestety, zazwyczaj kończy się to gromadzeniem...

 • Zarządzanie projektami i zasobami niedziela, 20, kwiecień 2014

  Nie od dziś wiadomo, że człowiek to istota z natury leniwa - niechętna do jakiegokolwiek wysiłku. Oczywiście nie oznacza to, że każdy w swojej pracy robi wszystko, aby nic nie robić. Jednak...

 • Reklama w internecie sobota, 28, grudzień 2013

  Jeśli prowadzisz firmę, koniecznie umieść ją w usłudze Google Maps - to nic nie kosztuje, a może przynieść Ci mnóstwo korzyści (o tym dlaczego każda firma powinna znaleźć się na Mapach...