Brak umiejętności i pieniędzy nie może być już dłużej wytłumaczeniem dla firm, które nie posiadają własnej wizytówki w internecie. Wszystko dzięki darmowym generatorom stron WWW, dzięki którym w kilka minut, bezpłatnie utworzymy nasze miejsce w globalnej sieci - atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne. Bardzo łatwo - bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy informatycznej. Wystarczy odrobina dobrych chęci.

Przyjrzyjmy się najlepszym dostępnym obecnie bezpłatnym kreatorom stron internetowych.

{flike}

Zalety generatorów stron WWW

Obecnie najpopularniejszym sposobem na tanie stworzenie atrakcyjnej firmowej strony internetowej jest zastosowanie opensource'owych systemów CMS Joomla! bądź Wordpress. I choć dostępne w sieci darmowe generatory witryn oferują znacznie mniejsze możliwości, posiadają wiele zalet, dzięki którym warto rozważyć ich wykorzystanie.

Oto garść najważniejszych:

  • brak konieczności posiadania wiedzy technicznej,
  • prostota obsługi - wbudowany kreator, składający się z kilku kroków,
  • szybki efekt - atrakcyjną i funkcjonalną stronę WWW można stworzyć już w kilka minut,
  • zazwyczaj darmowy hosting strony,
  • możliwość skorzystania z własnej bądź dedykowanej domeny,
  • brak kosztów.

Najlepsze darmowe kreatory stron internetowych

1. WIX

WIX (http://pl.wix.com) to jeden z najpopularniejszych, a zarazem oferujących największe możliwości, darmowych generatorów stron internetowych. Jest ponadto dostępny w języku polskim. Oferuje kilkaset gotowych szablonów w ponad 70 kategoriach - zarówno dla witryn jedno, jak i wielostronicowych. Umożliwia konstrukcję witryny na zasadzie drag and drop (przeciągnij i upuść), co sprawia, że jej tworzenie jest jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne. WIX integruje się z portalami społecznościowymi, udostępnia wersję mobilną budowanej strony, pozwala na stworzenie sklepu internetowego... Pełny opis jego możliwości dostępny jest tutaj.

Najważniejsze funkcje i zalety systemu WIX scharakteryzowałem ponadto w moim porównaniu najlepszych kreatorów stron WWW 2017, gdzie oprócz WIX opisałem również możliwości polskiego WebWave CMS oraz Site123.

2. IMCreator

IMCreator (http://www.imcreator.com) pozwala na stworzenie bardzo ładnej i funkcjonalnej strony internetowej za pomocą kilku kliknięć. Jest wyposażony w szereg szablonów, na bazie których możemy utworzyć naszą firmową wizytówkę w sieci. Co istotne, umożliwia integrację strony z popularnymi portalami społecznościowymi.

IMCreator chwali się, że za jego pomocą zbudowano już niemal 5 milionów witryn. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę wygodę obsługi kreatora oraz efekt końcowy, jaki dzięki niemu można uzyskać. Przykładowy proces powstawania strony WWW w IMCreatorze można obejrzeć tutaj. Niestety, IMCreator nie posiada polskiej wersji językowej.

3. Weebly

Weebly (http://weebly.com), podobnie jak WIX, dostępny jest w języku polskim. Umożliwia również tworzenie witryny na zasadzie drag and drop. Dzięki aplikacjom mobilnym na systemy Android i iOS, pozwala na zarządzanie stroną za pomocą telefonu komórkowego bądź tabletu.

4. Jigsy

Jigsy (http://jigsy.com) oferuje bardzo zbliżone funkcjonalności do Weebly. Niestety nie posiada polskiej wersji językowej. Umożliwia natomiast skorzystanie z wbudowanego repozytorium darmowych grafik, które możemy umieścić na tworzonej stronie.

5. DoodleKit

Nie mniejsze możliwości od zaprezentowanych powyżej generatorów posiada DoodleKit (http://www.doodlekit.com). Niestety, podobnie jak IMCreator, Jigsy i Weebly, nie posiada polskiej wersji językowej. Umożliwia natomiast tworzenie własnych rozbudowanych formularzy.

6. WebWave CMS

Pozycja szósta w zestawieniu, jednak niekoniecznie najgorsza. Wręcz przeciwnie, WebWave CMS to zdaniem wielu (o czym świadczą komentarze do tego artykułu) najlepszy darmowy kreator stron WWW (jego recenzję prezentujemy tutaj). System jest bardzo intuicyjny, dostępny w języku polskim, pozwalający na dość elastyczne zarządzanie poszczególnymi elementami strony. Wersja darmowa WebWave CMS oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową oraz transfer, a także jedną skrzynkę mailową. Niestety, stworzone za jego pomocą witryny WWW wyświetlają reklamy.

Przeczytaj również:


Wyświetl poprzednie komentarze
  • Andrzej Makowski

    Wix jest super do prostych serwisów, jednak ma sporo minusów. Brak polskiego wsparcia (duży kłopot), plany, a zwlaszcza miejsce na serwerach, nie są aż tak korzystne. Do tego dochodzi kwestia dużego rozbudowania strony. Warto zobaczyć, jakie są alternatywy, zwlaszcza, że jest jedna i to bardzo dobra, a o której wspominasz: https://kreatorystronwww.pl/webwave-czy-wix/?utm=kreatory

  • Malwina Graczyk

    Ja już się na te wszystkie kreatory nadziałam... Najpierw się narobiłam układając stronę, a potem koniec końców i tak trzeba było zapłacić. To już lepiej sobie kupić stronę na przykład na nastartup.pl. Bo wygląd strony jest gotowy, treści już uzupełnione wystarczy dodać trochę od siebie, a pomimo tego, że nie darmowe to wychodzi taniej niż na "darmowych" kreatorach :)

  • Dobry wpis na temat darmowych skryptów.

  • Stanisław

    Webwave w założeniach jest ok ale ostanio skupiają sie na upiększaniu i duperelach a stabilność i wydajność serwera są na ostatnim planie. Staje się z niego taki bardzo rozbudowany kreator stron - wizytówek, bo poważniejsze projekty na tym kreatorze to spore ryzyko niestabilności.

  • bartek

    Mam pytanie ile by mnie kosztowało zrobienie kreatora mebli do mojej strony chodzi o jakies 10 pozycji zeby klient on line mógł zmieniać parametry szafek np wys szer kolor.oraz zeby mu to generowało cenę .fcmeble@gmail.com

  • Karol

    Taaa tylko nie zwróciliście uwagi na jakże "drobny" haczyk w webwave... zrobisz stronę, pomęczysz się nad swoim dziełem, ale żeby sobie na komputerze zapisać skrypt trzeba im zapłacić 250 zł. Więc hasło że darmowe to jest istna kpina. Darmowe jest 30 dni korzystania z kreatora, a potem jak nie zapłacisz to zostajesz z niczym. Ceny ani zachęcające ani konkurencyjne.. W takim wypadku wolę posiedzieć miesiąc i intensywnie wykorzystać kursy tworzenia stron www przez sam kod, niż zrobić stronkę w kilka dni, a potem po niej ani śladu.

  • Łukasz Skoczek

    To co pisze Karol to wada wszystkich "darmowych kreatorów". Czasami lepiej kupić szablon niż tworzyć stronę od 0 na darmowym kreatorze. Szablony stron można kupić np. na nastartup.pl gdzie są bardzo ciekawe i w cenie jest uruchomienie strony albo na themeforest, ale tam są nieco droższe no i samemu trzeba postawić wordpressa.

  • Amant

    Ja nie narzekam. Chciałem sobie zrobić stronę - zrobiłem to w oparciu o szablon, ale powyrzucałem wszelkie grafiki, które były od czapy. Projekty grafik zrobili mi w http://orchideagroup.pl/, akurat zbiegło się to z koniecznością stworzenia i wydrukowania dla knajpy ulotek i plakatów, więc złożyłem duże zamówienie i wyszło to bardzo fajnie, jeżeli chodzi o koszty. Warto zainwestować troszkę w elementy do strony, żeby była jedyna w swoim rodzaju.

  • Jonny

    Jaki jest dostęp do logów?
    Ile kosztuje podpięcie domeny i l hosting?
    Czy jest możliwość dodawania skryptów do kodu?

    Może ktoś zorientowany?

  • Jeżeli ktoś ma budżet 200 zł, to wyłącznie kreator, chociaż uważam że lepiej zadzwonić do firmy, aby podpięli system cms zgodnie z sprecyzowanymi wymaganiami na zasadzie "Panie ma to działać tak i tak, chcę to zmieniać tak i tak i strona ma zawierać to i to", lub tak jak zostało wspomniane można wydać ze 100 dolarów i kupić ładny szablon, a później tylko zmienić dane.

Dodaj komentarz


Piotr Rawski
Informatyk i ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwoju i wdrażaniu systemów IT dla biznesu.

Doradzam, optymalizuję procesy biznesowe i dobieram oprogramowanie do indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność Twojej firmy. ⮕ kontakt i współpraca

Zapraszam również na mój nowy blog poświęcony zarządzaniu w IT:
⮕ piotrrawski.pl

Również na stronie:

  • Zarządzanie projektami i zasobami wtorek, 03, kwiecień 2018

    Serwis należy do tej grupy usług, które bardzo cenią konsumenci, a za którymi - delikatnie mówiąc - nie przepadają producenci i dystrybutorzy. Wszystko za sprawą SLA (Service Level...

  • Systemy MRP/ERP niedziela, 11, wrzesień 2016

    Na rynku oprogramowania dostępnych jest wiele systemów ERP o całkiem szerokiej funkcjonalności, zdających się wpisywać w standardowe potrzeby większości firm. Po wdrożeniu okazuje się...

  • Systemy CRM niedziela, 19, marzec 2017

    Posiadasz system CRM, który jednak nie przynosi Twojej firmie spodziewanych korzyści? Oprogramowanie zamiast porządkować i usprawniać twoją pracę sprawia, że masz jeszcze więcej...