Do wysyłki SMS służą nam przede wszystkim telefony komórkowe. Dzięki słownikom i pełnym ekranowym klawiaturom qwerty w smartfonach, pisanie wiadomości za pomocą komórki nie nastręcza już takich trudności jak przed laty. Mimo to, w przypadku niektórych zastosowań, aby napisać wiadomość SMS, znacznie wygodniej jest skorzystać z komputera.
Dzięki bramkom SMS oraz aplikacjom, takim jak MightyText, jest to jak najbardziej możliwe - i to bez ponoszenia dodatkowych opłat.
{flike}
Kiedy wysyłka SMS z komputera jest przydatna?
Mimo że naturalnym narzędziem do wysyłki wiadomości SMS jest telefon komórkowy, możliwość ich redagowania i dystrybucji z poziomu komputera w wielu przypadkach może się bardzo przydać. Przede wszystkim wówczas, gdy nie zależy nam na mobilności, a wygodzie - np. podczas:
- wysyłki kampanii reklamowych SMS do klientów,
- wysyłki dowolnych informacji do klientów,
- korespondencji z współpracownikami.
Jak wysłać SMS z komputera?
Istnieje kilka sposobów na wysyłkę SMS z komputera. Najpopularniejsze metody to:
- Bramki SMS - usługi umożliwiające przesłanie wiadomości bez pośrednictwa telefonu komórkowego. W internecie funkcjonuje wiele darmowych bramek (limit dziennej wysyłki wiadomości) pozwalających redagowanie SMSów z poziomu strony WWW. Do zastosowań profesjonalnych zdecydowanie lepiej nadają się komercyjne bramki SMS (np. SMSapi.pl), umożliwiające integrację z systemami zewnętrznymi (np. CRM) i automatyczne nadawanie korespondencji masowej.
- Łączność komputera z telefonem komórkowym - dzięki komunikacji komputera z telefonem, wiadomości redagowane i wysyłane z poziomu tego pierwszego, fizycznie są dystrybuowane przez komórkę. Łączność tego typu jest możliwa dzięki wyspecjalizowanym aplikacjom, również darmowym, jak omawiany poniżej MightyText.
MightyText - SMSy piszesz na komputerze, a wysyłasz z telefonu
MightyText jest jednym z narzędzi pozwalających na wysyłanie SMSów przez telefon, napisanych za pomocą komputera. Rozwiązań tego typu jest na rynku oczywiście więcej, jednak MightyText jest darmowy (aczkolwiek istnieje również komercyjna edycja PRO) i oferuje największe możliwości spośród wszystkich bezpłatnych aplikacji.
Czego trzeba i jak to działa? Aby wysyłać SMSy przy użyciu MightyText wystarczy mieć komputer z przeglądarką internetową (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera bądź Safari), smartfon z systemem Android, połączenie z internetem oraz konto Google. MightyText to tak naprawdę system składający się z dwóch aplikacji - pluginu przeglądarki internetowej na komputerze oraz androidowej apki na telefonie, komunikujących się za pomocą konta Google.
Instalacja i konfiguracja MightyText jest bardzo prosta i polega na:
- Pobraniu bezpłatnej aplikacji MightyText na smartfon z systemem Android (aplikacja dostępna w Google Play).
- Konfiguracji aplikacji na smartfonie (wprowadzenie danych swojego konta Google).
- Pobraniu i instalacji pluginu MightyText do przeglądarki internetowej (np. Chrome - tutaj).
- Konfiguracji pluginu na komputerze (wprowadzenie danych swojego konta Google).
Obsługa MightyText jest dziecinnie prosta. Dzięki synchronizacji z kontem Google, a pośrednio również z telefonem, aplikacja na komputerze udostępnia nam listę naszych kontaktów, historię wiadomości SMS (a także szereg innych informacji, jak np. stan naładowania baterii smartfona). Zredagowane na komputerze wiadomości są wysyłane do wskazanych kontaktów przez telefon (nie różniąc się od tradycyjnych SMSów ani treścią, ani formą - tyczy się to również opłat: podlegają standardowej taryfie naszego operatora). Warto pamiętać, że aby wysyłka (warunkowana synchronizacją telefonu z pecetem) była możliwa, konieczne jest połączenie obu urządzeń z internetem.
MightyText umożliwia wysyłkę SMS / MMS zarówno do jednego odbiorcy, jak i grupy (max. 10 kontaktów w trybie niezależnym - tj. każdy z odbiorców otrzymuje wiadomość oddzielnie, tak jakby był jedynym jej adresatem oraz w trybie grupowym - wszyscy adresaci są uczestnikami korespondencji).
Niestety, masowa wysyłka SMS nie jest najsilniejszą stroną systemu. W tym momencie nie ma bowiem możliwości wklejenia do pola adresowego większej liczby numerów telefonu na raz (np. oddzielonych przecinkami czy średnikami) - aplikacja traktuje taki ciąg jako pojedynczy numer. Co więcej, darmowa wersja programu nie pozwala na zdefiniowanie (tj. zapamiętanie) grup odbiorców - co oznacza, że aby wysłać grupowego SMSa, za każdym razem musimy wprowadzać wszystkie numery od początku.
Komentarze (9)