Jeszcze 10 lat temu zbudowanie funkcjonalnej strony internetowej wymagało znajomości języka HTML, PHP czy JavaScript. Dziś jest to banalnie proste m.in. dzięki kreatorom stron WWW, które pozwalają na stworzenie witryny internetowej od ręki, za pomocą intuicyjnego edytora graficznego. Wśród dostępnych na rynku narzędzi są również rozwiązania bezpłatne, takie jak WebWave CMS - obecnie najlepszy darmowy generator stron internetowych w polskiej sieci

{flike}

Funkcjonalność WebWave CMS

W artykule 5 najlepszych darmowych generatorów stron WWW zaprezentowałem bezpłatne rozwiązania graficzne, pozwalające na łatwe stworzenie własnej wizytówki w internecie. Jego czytelnicy zwrócili mi uwagę na brak w zestawieniu WebWave CMS, ich zdaniem jednego z najlepszych narzędzi tego typu. Zgodnie z sugestią, postanowiłem więc sprawdzić jego możliwości.

Twórcy WebWave CMS zdecydowanie postawili na prostotę obsługi systemu. Dzięki intuicyjnej, graficznej nawigacji i wszechobecnym podpowiedziom, rejestracja, utworzenie, a następnie publikacja witryny są bajecznie proste. Aby ją zbudować, możemy wykorzystać któryś z dostępnych szablonów (gotowych stron WWW, których elementy można dowolnie zmodyfikować) bądź zacząć zupełnie od zera. Udostępniony CMS (system zarządzania treścią strony) jest dość elastyczny, jak na tego typu rozwiązanie i pozwala na tworzenie witryny w oparciu zarówno o predefiniowane elementy (których kształty i barwy podlegają modyfikacji), jak i własne (np. grafiki).

Generator WebWave CMS pozwala ponadto na osadzenie w ramach tworzonej strony własnego kodu HTML/CSS bądź Javascript. Niestety, to by było na tyle, jeśli chodzi o możliwość kastomizacji witryny w oparciu o własne źródła. Nie jest to jednak wielki zarzut - pamiętajmy bowiem, że mówimy o kreatorze stron WWW, czyli oprogramowaniu, którego zadaniem jest maksymalnie szybkie i łatwe wygenerowanie nieskomplikowanej witryny internetowej. Od narzędzi tego typu nie powinniśmy wymagać nieograniczonej elastyczności - taki atut przysługuje opensource'owym systemom CMS, jak Joomla!, Drupal czy Wordpress, których obsługa jest jednak zdecydowanie bardziej problematyczna.

Darmowy kreator stron WebWave CMS - opinia

WebWave CMS to kreator, który warto wykorzystać do stworzenia prostej, ale funkcjonalnej i przyjemnej dla oka strony internetowej. I to nie tylko ze względu na udostępniony niezłej jakości system zarządzania treścią witryny. Co ciekawe, usługa w wersji bezpłatnej oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową i transfer danych, a także jedną skrzynkę mailową. Oczywiście istnieje również możliwość podpięcia pod stronę własnej domeny internetowej.

Zdecydowanym minusem bezpłatnej wersji generatora WebWave CMS jest obecność reklam na utworzonych za jego pomocą stronach. Aby się ich pozbyć należy wykupić pakiet premium. Niestety, nie ma nic za darmo.

Przeczytaj również:


Wyświetl poprzednie komentarze
  • Rzeczywiście, w wypadku, w którym nie znasz się na AdWords to fajnie zlecić to komuś innemu, jeśli ktoś to oferuje jako płatny dodatek do pakietu to jest to naprawdę OK.

    W WebWave mamy jednak inne podejście. Uważamy, że na początek bardzo ważne jest SEO i pojawianie się w naturalnych wynikach wyszukiwania - dopiero później proponujemy zająć się AdWords. Dlatego też oferujemy naszym użytkownikom blisko 40 stronicowy eBook o pozycjonowaniu się za pomocą WebWave - jest to proste a taka instrukcja jest naprawdę fajną rzeczą na początek. Nasza strona webwavecms.com również jest stworzona w naszym kreatorze. Wpisz sobie 'kreator stron www', jesteśmy na drugim miejscu. :)

  • 400 zł to jednorazowa opłata za przygotowanie kampanii na http://pl.mfirma.eu. Potem jak kampania już leci do trzeba ją doładowywać gdzie 80% kasy idzie do Googla na kliknięcia w reklamę a 20% to koszt obsługi kampanii tj optymalizacja słów kluczowych, wprowadzania słów wykluczających, pomiar konwersji tj sprawdzanie które słowa kluczowe dają klientów i są wartościowe a które nie dają klientów i nie warto za nie płacić. Dzięki optymalizacji pod kątem konwersji przeważnie ograniczamy koszty kampanii o 60-80% względem tego ile by wydał klient gdyby sam robił kampanię. Tak więc nawet z naszą prowizją wychodzi taniej i taki jest cel powierzania nam kampanii Google Adwords. Oczywiście jak ktoś jest samemu biegły w Google Adwords to może sam sobie zrobić kampanię no ale pod warunkiem że jest biegły a to raczej wyjątek wśród naszych klientów niż reguła.

  • Rzeczywiście jest to jakiś pomysł. My jednak stawiamy bardziej na SEO i generowanie ruchu organicznego, czyli dosłownie 'darmowych klientów'. :)

  • Natan

    Najgorszym problemem według mnie w WebWave jest brak możliwości edycji strony z poziomu kodu.Sprawia to że kreator (dla mnie) jest bezużyteczny. :(

  • Natan może po prostu nie dotarłeś do wszystkich opcji jakie proponuje WebWave? Wiemy, że jest wielu użytkowników, którzy chcieli by kodować samodzielnie i jako jedyna aplikacja do tworzenia stron www dajemy taką możliwość. Masz u nas dostęp do sekcji head (górny pasek w aplikacji, ustawienia -> edytuj sekcję head) gdzie możesz wpisać wszystko to co potrzebujesz. Jest też specjalny element dla koderów: 'dowolny html, css, js' dostępy w panelu po lewej stronie w aplikacji. Możesz w nim pisać dowolny kod. :) Mam nadzieję, że udało się rozwiać Twoje wątpliwości. :)

  • Maciek

    Korzystałem z webwave i jest ok, fajny kreator stron www. Ostatecznie wybrałem też polski produkt bowwe.com bo wydaje mi się że szybciej można w nim zrobić stronę oraz za aplikacje które mają

  • Każdy kreator jest fajny dopuki nie dojdzie sie do momentu że czegoś nie da się zrobić lub trzeba przebudować bazę danych. Przy popularnych systemach jest duże wsparcie i pełno wtyczek. Im mniejszy system CMS tym tworzenie stron internetowych trudniejsze, bo szybciej się dojdzie do granicy jego możliwości.

  • bardzo fajne i łatwe w obsłudze polecam i zapraszam na moją strone

  • Wiesław Stępiński

    Bardzo przyjazny CMS jednak ma jedną ważną niedoskonałość a mianowicie RWD. Ustawienia i poprawki mogą przyprawić o ból głowy. Przy ustawieniach RWD w CMS webwave można odnieść wrażenie, że dodatkowo tworzy się kilka lub kilkanaście stron dodatkowo. Niektóre CMS dawno poszły już mocno do przodu w tym temacie. Jest to bardzo ważna rzecz przy stale wzrastającej ilości korzystających w urządzeń moblinych oraz uaktualnianiu treści witryny złożonej z kilku podstron. Ponadto jest kilka innch słabości ale to już pozostawiam korzystającym. Niezaprzeczalnie jest ten CMS wart uwagi.

  • Najlepsze rozwiązania CMS to są te, które są budowane pod konkretne wymagania klienta. Strona www oczywiście może być oparta o customowy CMS lub w oparciu o istniejące rozwiązania takie jak Wordpress. Wordpress jest darmowy i daje w zamian liczne aktualizacje więc nie trzeba się martwić czy firma projektująca stronę internetową zrobi to za nas.

Dodaj komentarz


Piotr Rawski
Informatyk i ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwoju i wdrażaniu systemów IT dla biznesu.

Doradzam, optymalizuję procesy biznesowe i dobieram oprogramowanie do indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność Twojej firmy. ⮕ kontakt i współpraca

Zapraszam również na mój nowy blog poświęcony zarządzaniu w IT:
⮕ piotrrawski.pl

Również na stronie:

  • Firmowa strona internetowa sobota, 08, sierpień 2015

    Coraz więcej firm decyduje się na uruchomienie własnego bloga. I słusznie, statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że przedsiębiorstwa blogujące przyciągają znacznie więcej potencjalnych...

  • Systemy CRM wtorek, 21, listopad 2017

    Wdrożenie oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami bardzo często rozpoczynamy od poszukiwania najlepszego dostępnego systemu CRM. Jeszcze kilka lat temu takie podejście wydawało się...

  • Marketing niedziela, 18, styczeń 2015

    Do wysyłki SMS służą nam przede wszystkim telefony komórkowe. Dzięki słownikom i pełnym ekranowym klawiaturom qwerty w smartfonach, pisanie wiadomości za pomocą komórki nie nastręcza już...