Ponad 20% (a według niektórych danych niemal 50%) polskich przedsiębiorców nie posiada własnej strony internetowej. 30% nie korzysta natomiast z poczty elektronicznej. Tymczasem, według najnowszych badań aż 80% z nas poszukuje firm, produktów i usług właśnie w internecie. Dla firmy nieobecność w sieci stanowi więc ogromny problem - oznacza bowiem utratę wielu szans sprzedaży, które wykorzysta ktoś inny, działający w internecie.

Problem ten można na szczęście szybko i łatwo rozwiązać - m.in. za pomocą usług takich jak mamfirme.pl, której poświęcę dzisiejszy wpis.

Czym jest mamfirme.pl?

Mamfirme.pl jest portalem przeznaczonym dla firm zainteresowanych zaistnieniem w sieci. Znajdziemy tam m.in. poradniki dot. tego jak założyć i prowadzić firmową stronę WWW, a także promować swoją działalność w internecie. Sercem serwisu są jednak usługi pozwalające wdrożyć przedstawione w nim porady w życie.

Mamfirme.pl udostępnia następujące narzędzia:

 • Kreator stron internetowych - pozwala na błyskawiczne stworzenie własnej wizytówki WWW bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania.
 • Sklep internetowy - wzbogaca funkcjonalność wizytówki WWW o sklep internetowy, dzięki któremu Twoja firma może oferować swoje produkty online.
 • Menedżer domen internetowych - dzięki niemu firmowa strona internetowa będzie dostępna w sieci pod takim adresem, jaki sobie wybierzesz.
 • Poczta e-mail - udostępnia skrzynki mailowe dla Ciebie i Twoich pracowników.
 • Monitorowanie pozycji Google - informuje jakie miejsca zajmuje Twoja witryna w wynikach wyszukiwania Google.
 • Pozycjonowanie strony WWW - menedżer kampanii reklamowych Google, poprawiających widoczność firmowej strony w wynikach wyszukiwania.

Kreator firmowej strony WWW

Najciekawszy element portalu mamfirme.pl to bez wątpienia kreator stron internetowych. Umożliwia on szybkie (mi wystarczyło 15 minut!) zbudowanie przyjemnej dla oka witryny. Twórcy kreatora zdecydowanie postawili na prostotę obsługi (o której więcej za chwilę), dzięki czemu nie powinien on przysporzyć kłopotów nawet początkującym internautom. Jest on przeznaczony do tworzenia prostych, ale dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa i jego branży, stron WWW - internetowych wizytówek zawierających np. z opis działalności firmy, jej dane kontaktowe, ofertę czy referencje. Przykładowe witryny wykonane za jego pomocą można znaleźć tutaj.

Jak zbudować firmową stronę z mamfirme.pl?

Jak już wspomniałem, tworzenie strony internetowej przy użyciu kreatora mamfirme.pl jest banalnie proste. Pierwszy krok polega na wyborze szablonu, na bazie którego będziemy konstruować naszą witrynę. W usłudze znajdziemy aż 1000 pogrupowanych tematycznie (tj. według branży) gotowych kompozycji, które możemy następnie dostosować do własnych potrzeb.

Krok drugi to już uzupełnianie treścią predefiniowanych elementów strony (np. nagłówka, osadzonej mapki dojazdowej, belki z danymi kontaktowymi itp.) bądź ich wymiana na inne. Witrynę budujemy z kawałków udostępnionych przez mamfirme.pl, np. animowanego banera, widgetu facebook, formularza kontaktowego, mapy google, galerii zdjęć i wielu innych. Co ważne (bowiem wpływa na łatwość obsługi kreatora), wszelkich zmian dokonujemy na jednym ekranie - na żywym organizmie (kreator wyświetla naszą stronę wraz ze wszystkimi jej elementami, które możemy zmodyfikować m.in. za pomocą kliknięć i przeciągnięć).

Największym atutem kreatora mamfirme.pl jest szybkość z jaką jesteśmy w stanie osiągnąć nasz efekt, czyli funkcjonalną firmową stronę internetową. Jeśli do pracy przystępujemy z w miarę wyklarowaną wizją naszej witryny i mamy przygotowane teksty, grafiki i inne elementy, które zamierzamy na niej osadzić, stworzenie strony zajmie nam dosłownie chwilę. Zbudowanie testowej wizytówki ze screena poniżej zabrało mi nie więcej niż 15 minut.

 

Utworzenie przykładowej witryny zajęło mniej niż 15 minut

Zupełnie nowy kreator

Kreator stron WWW mamfirme.pl powstał kilka lat temu, przez co tworzone w nim witryny nieco odbiegają od współczesnych trendów. Brakuje im m.in. responsywności, czyli automatycznego dostosowywania kształtu do wymiarów ekranu, na którym strona jest wyświetlana (istotne przede wszystkim w kontekście rosnącej popularności smartfonów i tabletów). Nowocześniejsze mogłyby być także dostępne w usłudze szablony.

Na szczęście producent mamfirme.pl jest tego świadom i przygotowuje zupełnie nową wersję swojego kreatora - z przebudowanym interfejsem oraz zupełnie nowymi możliwościami: tak kreatora (m.in. możliwość zmiany kolorystyki poszczególnych elementów szablonu), jak i stron tworzonych za jego pomocą (m.in. pełna responsywność).

Podsumowanie

Z uwagi na prostotę obsługi, szybko osiągalne efekty, a także kompleksowość usług portalu mamfirme.pl, udostępniony w nim kreator polecam tym przedsiębiorcom, którzy chcieliby zaistnieć w internecie, ale brakuje im na to czasu i/lub umiejętności. Dzięki niemu (w zależności od wybranego pakietu usług) Twoja firma błyskawicznie zyska miłą dla oka wizytówkę w sieci, rozpoznawalny adres WWW, zestaw kont poczty elektronicznej, a także reklamę online i szereg narzędzi ułatwiających prowadzenie biznesu w internecie. Ceny usługi zawierają się w przedziale 25 - 75 zł netto miesięcznie. Szczegóły dostępne na portalu mamfirme.pl.

Przeczytaj również:


 • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

 • Firmowa strona internetowa sobota, 13, luty 2016

  Prowadząc firmową stronę internetową często zależy nam na wyeksponowaniu jej określonego fragmentu (np. formularza kontaktowego, oferty czy promocji), tak aby przykuwał uwagę...

 • Firmowa strona internetowa wtorek, 26, listopad 2013

  W dzisiejszych czasach, każda strona internetowa może stać się celem ataków cyberprzestępców. I to niezależnie czy mowa o dużej stronie firmowej czy też niewielkim, prywatnym blogu. Jedną...

 • Firmowa strona internetowa sobota, 08, sierpień 2015

  Coraz więcej firm decyduje się na uruchomienie własnego bloga. I słusznie, statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że przedsiębiorstwa blogujące przyciągają znacznie więcej potencjalnych...

 • Firmowa strona internetowa niedziela, 03, styczeń 2016

  Czasem po wpisaniu w przeglądarce adresu własnej strony internetowej można się wielce zdziwić i np. jej nie zastać. Bądź, co gorsze, zastać zupełnie inną o - delikatnie mówiąc -...Piotr Rawski
Analityk Biznesowy, Project Manager. Entuzjasta rozwiązań IT dla biznesu.

Doradzam, optymalizuję procesy biznesowe i dobieram oprogramowanie do indywidualnych potrzeb. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność Twojej firmy.
-> kontakt i współpraca

Również na stronie:

 • Sprzedaż i marketing środa, 11, listopad 2015

  Mautic, czyli najlepszy darmowy system typu marketing automation, któremu poświęciłem ostatni artykuł, pozwala między innymi monitorować wybrane strony WWW pod kątem aktywności...

 • Zarządzanie projektami i zasobami niedziela, 05, październik 2014

  Zasoby ludzkie to najważniejsze aktywa w firmie - wie o tym każdy przedsiębiorca. Ze względu na swoją wyjątkową wartość i specyfikę, kadry wymagają odpowiedniego zarządzania nimi -...

 • Marketing piątek, 13, marzec 2015

  Mówi się, że obraz niesie w sobie kilkakrotnie więcej treści niż tekst. Dodatkowo, jest znacznie lepiej zauważalny. Nic więc dziwnego, że dzisiejszy marketing tak chętnie wykorzystuje...